Join now

The original - known from the TV!

Register now to meet :name

I am
I 'm looking for

Plus size состаноци - кога вашата жена од соништата е сензуална и дебелка.

Овде можете да најдете Plus Size жени од твојата околина! Најавете се сега!

BBWDates24 е еден од најголемите портали за plus size жени и нивните обожаватели. Бидете дел од нив!

Иако медиумите кажуваат поинаку, не сите мажи сакаат исклучиво слаби жени. Постојат многу љубители на буцкасти дами кои се среќни со состаноци со нив.

Што ги прави дебелите жени атрактивни

Мажи кои сакаат BBW (Big Beautiful Women) или SSBBW (Super Sized Big Beautiful Women) го сакаат уникатниот изглед на овие жени. Дебелите девојки имаат големи гради, а тие се симбол на плодност и женственост.Тие имаат огромни меки задници. Тие се ненасини кога станува збор за јадење, што сугерира дека исто така се ненаситни кога станува збор и за други сензуални пасии. Жените кои повеќе ја ценат гозбата од тенката фигура уживаат во животот. Од тоа бенефит има и партнерот покрај нив, кој заедно со неа може да јаде без никакви инхибиции и да помине пријатни вечери на каучот.

Сензуалната женственост и нагласените облини не се само визуелно привлечни. Чувството на гушкање на мека, топла BBW и лежењето во кревет со неа е нешто многу посебно. Маж кој има желба за деца најчесто пристапува кон состанување со plus size жена. Дамите кои имаат дебела фигура се повеќе мајчински тип и класично женствени. Ова е нешто што го привлекува традиционалниот маж воглавно. Од друга страна, plus size состанувањето може да биде забавно. Оние кои не сакаат обврски во врската можат да побараат онлајн BBW како пријателка со бенефити. Не е невообичаено и женети мажи да одат по овој пат. Тие сакаат промена од нивните слаби жени и сакаат да уживаат во мекоста и топлината на дебела дама.

Вреди да ги разгледате одредени платформи за состанување со plus size жени доколку сакате вашата следна партнерка да биде Big Beautiful Woman. Нема потреба од чудно филтрирање според фигурата-само жени со сензуално тело се регистрирани на дадените веб страници.

Тајни на успехот - ова се однесува на тоа како plus size состаноците успеваат.

Дебелите жени ги имаат истите барања како и слабите жени. Затоа, plus size состаноците не се лесни кога станува збор за освојување на жена. Сепак, постојат разлики. Послабите жени се заинтересирани за заеднички активности како шетање, спортови или мали авантури. Поверојатно е дека една BBW повеќе се возбудува околу задоволството. Таа сака маж кој ќе ја прифати таква каква што е. Особено, затоа што често е критикувана за нејзината фигура, комплиментите имаат силен ефект. Plus size состаноците со дебела жена со самодоверба има предизвици. Многу членови на таквите платформи знаат дека ќе запознаат љубители на дебела фигура. Во овој случај, мажот треба да направи напор за да го постигне посакуваниот успех во plus size состанувањето.

Идеи за места за состаноци

Се разбира, дебелите жени сакаат да јадат. Ресторант или кафуле е совршено место за прв состанок во plus size состанувањето. Како и сите жени, и дебелите принцези сакаат кога мажот е дарежлив и купува храна заедно со пијалокот. Добивате дебела жена преку сензуални задоволства. Многу е забавно да гледате како јадат порции кои се високо калорични без притоа да се грижат за својата фигура. Мажите кои сакаат хранење знаат како да препознаат соодветна партнерка, имено преку тоа колку е ненаситна кога станува збор за јадење на првиот состанок.

Совети за време на фазата на состанување

Мажите генерално не треба да ја критикуваат женската фигура, дури и ако е таа многу мала за нив. Тие не треба да го споменуваат својот фетиш за дебелина пред нивната партнерка да стекне доверба. Овој тип на сексуална преференца најдобро се оживува во долги врски. Затоа plus size состанувањето е бавно- не станува збор да се одведе жената во кревет што побрзо. Доколку сакате да бидете хранител или едноставно уживате во дебели жени, морате да бидете трпеливи. Дебелите жени најчесто се критикувани за нивниот изглед. Затоа на некои им е потребно малку повеќе време за да ја покажат својата ненаситност. Но чекањето се исплати.

Вистинските девојки plus size состаноци

Чоколади, бисквити и други производи се идеален подарок за романтичен plus size состанок. И тоа не се однесува само на првиот состанок. Повеќето дебели жени сакаат да се осигураат во долготрајниот напор на нивните партнери. Со оглед дека обожавателите на дебелина сакаат округли форми, за нив не е проблем да ги разгалуваат своите дебели партнерки со производи цело време. Со оглед дека сега постојат многу привлечни облеки со големи броеви, долна облека за дебели жени е соодветен подарок. Сепак, тоа треба да биде во поодмината фаза од запознавањето; бидејќи премногу смел чекор во plus size состанувањето, може во најлош случај да доведе до отстапување и правење жената да се чувствува несигурна. Мажите кои се расположени да потрошат малку повеќе за да освојат BBW имаат опција да испланираат патување и да ја поканат дамата да им се придружи. Plus size состанувањето е многу романтично, како излегување во Париз, пропратено со вкусен оброк со неколку чинии.

Изградете цврста врска- состанување со дебели со иднина

Многу мажи практикуваат plus size состанување со цел освојување на вистинската партнерка. Врската со дебела жена е пријатна и во неа се ужива. Домаќинка која сака да готви има се што е потребно за долгорочна посветеност и брак. Мажите кои имаат фантазии за дебелина сакаат нивните девојки да се здебелат колку што е можно повеќе. Тоа се постигнува не само преку храна, туку и со фактот дека жената треба да вежба многу малку. Таа е кралица која не треба да носи намирници, да работи напорно или да вежба.

Plus size состанување за една вечер

Многу мажи имаат фантазии за дебели жени. Некои сакаат да спијат исклучиво со дебели партнерки и се нарекуваат обожаватели на дебелина. Тие исто така можат да имаат и фетиш за дебелина кој сакаат да го оживеат преку plus size состанување. И дебелите модерни жени, полни со самодоверба сакаат едноставна забава. Многу е важно да се биде искрен на почетокот и да се држи до сопствените желби.

Пишување на дебела жена- како да го направите првиот чекор.

На повеќето дебели луѓе им е важно да не се гледа само нивната дебела фигура при plus size состанувањето. Тие сакаат да се чувствуваат прифатено, но тоа не значи дека нивното тело треба да биде во центарот на машкото внимание. Мажите кои се успешни во plus size состанувањето сакаат да ја запознаат жената, да ги научат нејзините интереси и хобија и да ја истражат нивната личност. Друга важна работа во plus size состанувањето е целосно исполнување на профилот на платформата за состаноци. Добриот впечаток може да се постигне само со добра слика или впечатлив текст, кој прави другите да сакаат да стапат во контакт со тебе.